A4 Savaşını Sevgi Kazanacak

İngiltere polisi alarmda.

John Locke’nin çocukları, onun buyurduğu gibi “zevk ve acı”nın kölesi ve “mülkiyetinin mutlak efendisi” olarak insanlığın yüz karası olmayı mı tercih edecek?

Francis Bacon’ın öğrencileri, “fırsat yaratan”, “elindekileri muhafaza eden (dağıtmayan)” olarak, kendi toplumunu da mı yok edecek?

Kendilerini medeniyetin sahibi sayan mağrur ingiliz utançları ile yüzleşmeye hazır mı?

Kirli sarı saçlı ingiliz çocuk, teşekkürden önce nefreti öğreniyor. Neden mi? Beden dili kelimelerden daha önemli de ondan. Nefret suçu patlama yapmış durumda İngiltere’de. Sadece fikir olarak kalsa iyi. Fakat bu suç, düşünce suçu değil artık ingiliz toplumunda. Eyleme dökülmüş durumda.

“Hedefine ulaşamamışsa da, bütün yaşamını gerçeğe ve doğruluğun coşkusuna adamış” Diderot’unuzdan utanacaksınız. Sadece Müslüman olduğu için bir savunmasız bir kıza saldırılır mı? Yalnız farklı ırktan olduğu için eyleme dökülmüş nefret. Buna nefret suçu demek, suçu hafifletmekten başka işe yaramıyor.

Utanç verici verileri yayınlarken de mi yüzünüz kızarmıyor acaba?

Punish a Muslim day”, 3 nisan için ilan edilmiş. Sadece var olduğu için bir masuma küfretmek en hafifi. Başörtüsünü çekmek, yumruk atmak, bıçaklamak. En sonuncusu Mekke’yi yok etmek. Bir A4 kağıdı ile çoğaltılmış mesajlar, İngiltere’nin her yerinde. Her yaptığınız pislik, size ayrı puan kazandıracak.

Sayıları az da olsa müslüman sivillerin yanında olan ingiliz vatandaşlar da karşı bir kampanya düzenlemiş durumda:Love a Muslim day. Bu karşı hareket de A4 savaşına sevgi ile yaklaşmayı amaçlıyor. Her güzel hareket, ayrı puan.

Bence sevgi kazanacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s